1 Temmuz 2015 Çarşamba

Dybala'nın Gölgesindeki Adam: Franco Vazquez


Franco Vazquez'in adını bu sene çok az duymamızın tek bir sebebi var: Paulo Dybala. Dybala'nın henüz 21 yaşında olması bunda etkili oldu tabi ki de ama performans açısından hiç te aşağı kalır yanı yok vatandaşı Franco Vazquez'in. İki Arjantin'li Palermo'nun en etkili silahıydı bu sene (Vazquez Arjantinli ancak İtalya milli takımını tercih etti ve 2 hazırlık karşılaşmasında görev aldı. 2 Avrupa Şampiyonası eleme maçında ise kadroya alında ancak süre bulamadı). Dybala bunun meyvesini 32 milyon euro'ya Juventus'a transfer olarak aldı. İlginçtir Franco Vazquez'le ilgili söylentiler pek beklediğim seviyede değil. Bu sene 10 gol 10 asistle oynadı 26 yaşındaki futbolcu.

Vazquez'in kariyeri biraz çalkantılı da geçmedi değil. Belki de arka planda kalmasının bir sebebi de budur. Palermo'ya ilk geldiği sene kabus gibiydi onun için. Belgrano'dan 4.5 milyon euro'ya transfer edildi 2011 senesinde. O sıralar belki Javier Pastore etkisi bekledi Palermo'lular kendisinden ama o tam tersi Palermo'daki ilk 485 dakikasında ne gol atabildi ne de asist yapabildi.

Bir sonraki seneyi Vallecano'da kiralık geçirdikten sonra tekrardan Palermo'ya döndü ve takımıyla Seri A'ya yükselme mücadelesi verdi. Ve bahsettiğimiz üzere geçen sene Dybala'yla şov yaptılar adeta. Uzaktan şutları ve dikine kolaylıkla gidebilmesi en önemli özelliklerinden. transfer döneminin henüz başlarındayız ve hala iyi bir transfer yapabilir Vazquez. Dybala transferindeki gibi olmasa da Palermo'da bayağı bir kar eder bu transferden.

Hiç yorum yok: